Další traintrip po Čechách (24.8.2014)

Na neděli 24.srpna 2014 jsem si naplánoval další traintrip, zase po Čechách ovšem po jiné trase než posledně. Původně byl v plánu už o den dříve, ale nakonec se posunul a vůbec jsem toho nelitoval. :-)

Trasa byla následující: Ostrava-Svinov, Pardubice hl.n., Liberec, Turnov, Praha hl.n., Brno hl.n., Ostrava-Svinov a Vítkovice.

K tomuto traintripu jsem využil 50% slevu na Celodenní jízdenku o víkendu od O2 (normálně jsem sice zákazník Mobil.cz, ale válela se mi tu jedna SIMka s akce simzdarma.cz tak proč jí nevyužít 😀 ). Oproti běžné ceně 550,-Kč jsem měl zaplatit jen 275,-Kč, ale díky další 3% slevě z e-shopu to šlo ještě o pár korun níž, na 267,-Kč. A poprvé jsem vyzkoušel novou funkci (od 15.11.2013) e-shopu ČD, kdy se nemusí jízdenka tisknout (i když preventivně jsem jí vytisklou ještě měl, kvůli baterce v telefonu) a stačí průvodčímu jen nadiktovat šestimístný kód transakce a předložit k ověření spárovaný průkaz. Funguje to skvěle, ušetřím pár korun navíc díky e-shopu, šetřím naše lesy, tiskárnu a.. to by stačilo 😀 .

Přeskočím opět nezajímavý začátek se vstáváním atp.

Na nádraží do Svinova jsem dojel tramvají s asi 20 minutovým předstihem a hned první pohled na tabuli mě trochu ‚naštval‘ – rychlíku 442 Šírava (plánovaný odjezd 3:46) tam svítilo zpoždění 20 minut, které se postupně zvyšovalo až na, myslím 35 minut. Původně jsem si myslel, že na Slovensku prší ještě víc, než v tu chvíli u nás a tudíž je příčina zpoždění jasná, ale jakmile vlak přijížděl k nástupišti, tak to bylo jasné- chcípla jim mašina (slovenská táhla českou).

Po nastoupení jsem prošel pár vagónů, než jsem konečně našel vhodné místo k usazení se. Osazenstvo kupéčka bylo příjemné, vzhledem k časné ranní hodině většinu cesty všichni (i já) podřimovali. Někdy, snad okolo Třebové jsme si téměř všichni nějak synchronizovaně dali ranní svačinku, ale plánované to nebylo se takhle shodnout 😀 . WC v Šíravě bylo sice jakž takž čisté, nechyběl papír, ani mýdlo, ale netekla voda a v záchodové míse zůstával papír.

Cestou jsem se trochu bál, jestli R1274 do Liberce na nás v Pardubicích počká, nebo mi to totálně rozhodí plány, protože další by jel až za dvě hodiny a to bych neměl vůbec čas na procházku Libercem. Ale vyšlo to, takže v pohodě.

Cesta do Liberce byla sice dlouhá, ale pěknou krajinou (mimo úseky s přerostlou vegetací), vlak pohodlný a čistý, WC jsem nezkoušel (to jsem vlastně ve vlaku použil jen v Šíravě).

Těsně před desátou jsem dorazili do Liberce a vzhůru na asi dvouhodinovou prohlídku města (v okolí nádraží) – OC Fórum Liberec, OC Liberec Plaza (tam jsem ale nevlezl, jen ho vyblejsknul zvenčí) a něco z historického centra. Mimochodem za WC ve Fóru Liberec chtějí 5,-Kč, ale čisté včetně dostatku papíru bylo takže mi to nevadilo. Fórum Liberec jsem si více méně prošel celé, líbí se mi více, jak to Ústecké a ještě více, než to ostravské (Karolino promiň).

Liberec - nádraží

Liberec – nádraží

OC Liberec Plaza

OC Liberec Plaza

OC Fórum Liberec

OC Fórum Liberec

Přiblížila se dvanáctá hodina a já se vydal zpátky na nádraží. Na 4.nástupišti už byl připraven (ještě v něm dokončovala úklidová četa pořádek) R 1269 ve směru zpátky na Pardubice hl.n, ale já jel jen do Turnova, kde jsem následně přestoupil na R 1145 ve směru Praha Vršovice (moje výstupní stanice byla Praha hl.n.). Vlak opět čistý, pohodlné sedačky.. nebylo co drahám vytknout.

14:34 a dojeli jsme do Prahy na hlavní nádraží a já se definitivně rozhodl, že nechám ujet oba předchozí vlak směr Brno hl.n. a počkám si na IC 573 Brněnský drah na kterém měl jet ČD Railjet… a taky že jel, o tom ale až za chvíli.

Nějaký čas jsem měl na procházkou Prahou, ovšem jen v okolí hlavního nádraží (nikam dál bych to nestihl), tak jsem obešel ‚hlavák‘ vrchem, očumoval to luxusní bydlení na druhé straně magistrály a oklikou dorazil přes ‚Masaryčku‘ do Palladia a zase zpátky na ‚hlavák‘.

Praha hlavní nádraží

Praha hlavní nádraží

Na hlavním v Praze mě vždycky fascinuje, jak lidi hypnotizují v hale odjezdovou tabuli než se u jejich vlaku objeví nástupiště a kolej a následně je zahájen rychlý hromadný úprk na dané nástupiště. Dočkal jsem, IC 573 přijíždí a na něm jednotka ČD Railjet. Bacha! Pochybné individua prosící o „drobné chybějící na cestu domů“ už škemrají i ve vlaku než odjede. Hledám místo bez místenky, nacházím, ovšem až na cestě mi došlo, že sedím v protisměru 😀 (ale nemám problém sedět v protisměru). Cestě Railjetem v pohodě, WiFi a palubní snad ještě budou doplněny, stejně jako podnožky u každého sedadla. Pána vedle na dvojsedadle tak uchvátily ty pohodlné sedadla, že na nic celkem rychle i hlasitě usnul. 😀 Personál JLV projel s minibarem celý vlak, ale (aspoň v našem voze) moc lidí myslím nejevilo o nabídku zájem (že by v Regiojetu větší zájem hlavně kvůli daleko nižším cenám a kávě dokonce zdarma?)

ČD Railjet - Brno hl.n.

ČD Railjet – Brno hl.n.

Za 2 a půl hodinky jsme dojeli do Brna, nádraží tradičně plné lidí a i pochybných individuí, škemrajících většinou o chybějící drobné na „cestu domů“ (po mě chtěla deset kaček mladá holka a málem jsem jí na to skočil, ovšem chtít po mě drobné na jídlo, tak jí asi skončím vedle do Sparu pro rohlík.. nevím, jak by se tvářila :-D).

V brně u ‚hlaváku‘ jsem si ještě prošel relativně nedávno otevřené OC Letmo (fotogalerie z Deníku po otevření zde), které vzniklo přestavbou vyhořelého a několik let zavřeného Casina v samém centrum Brna (naproti hlavnímu nádraží a napojeného na frekventovaný podchod). Nemůžu si pomoct, ale i ve skutečnosti mi ta stavba pořád připadá, jako bych se díval na vizualizaci, ale to nic nemění tom, že to zase tak špatně nevypadá (rozhodně lépe, než ta pestrobarevná, aktuálně ve stavbě, zrůda jménem OC FRÝDA ve Frýdku-Místku). Vnitřek OC Letmo jsem teda čekal větší vzhledem k tomu, že jsem neznal situaci v původním objektu, ale ono je každé patro relativně malé s pár obchůdky a celé centrum se rozkládá na 6.ti nadzemních a jednom podzemním podlaží (z kterého je vstup i podchodu směrem na hlavní nádraží). Ovšem díky velkým oknům je z tohoto OC zcela jistě pěkný výhled na Brno (tak snad příště až budu mít víc času).

OC Letno, Brno

OC Letno, Brno

20:02 čas odjezdu rychlíku 847 směr Bohumín (má výstupní stanice Ostrava-Svinov), na vedlejším nástupišti stál tradičně opožděný vlak EC 272 Avala ze Srbska, který ale má od nového jízdního řádu v prosince 2014 skončit (resp.rozdělit se v Maďarsku), takže už zpoždění nabírat nebude (většinou).

Rychlík do Bohumína, kterým jsem jel prošel částečnou humanizací (nové potahy), ale víc nového tam nebylo a navíc  (asi netěsnící okna) byl v něm hrozný hluk (něco jako v Regionově).

No, a to by byl asi závěr. Teda ještě ne, ve Svinově ještě přestup na Os 2845 (vedený CityElefantem) do mé konečné stanice Ostrava-Vítkovice. Ovšem příště asi ze Svinova v noci budu jezdit už tramvají/busem, protože tak jako cestou brzo ráno jsem strach neměl vůbec být sám venku, tak cestou před půlnocí z Vítkovického nádraží domů (byť je to kousek) to byl přesný opak (hodně tmavých míst).

A to už je opravdu konec, další traintrip za mnou. Kam (a kdy) se podíváme příště? :-)

Fotky tradičně na Google+.