Moravskoslezský train trip (22.12.2012)

V následující řádcích Vám popíšu můj dnešní ms train trip. I když jsem původně chtěl jet s někým, tak nakonec se nikdo nenašel, tak jsem jel sám.. no, nakonec to zas tak moc nevadilo.
Na Twitteru jste můj train trip mohli sledovat (a příště snad už budou tweety odesílány ihned, a ne až z nějaké WiFi sítě) pod hashtagem #traintrip.

Budíček jsem měl nastavený na 4:59, vstávání kupodivu šlo hladce. Věci mezi vstanutím a odjezdem prvním vlakem tady popisovat nebudu, to určitě nikoho nezajímá. 😀

Po ranní mrazivé procházce z domova na Vítkovické nádraží, kvůli dvou minutám tramvají nebudu přece cvakat 15ti minutový lístek, nebo-li 15,-Kč za 2minuty v p*deli (alespoň jsem tedy ušetřil), mě čekal na zmíněném Vítkovickém nádraží menší „šok“ – na každé skleněné výloze i dveřích šipky ukazují směr kam se má jít, na jednom z informačních letáků z nich vylezlo, že vchod je dočasně z boku.. To si teda ten nový majitel nádraží O – Vítkovice velmi pospíšil s rekonstrukcí, teda pokud to ještě nemají na svědomí ČD. Pokladní ČD (i průvoční po celý den) byla/byli příjemná/příjemní. :-)

Jak jsem byl na nadchodě, tak jsem napřed v duchu si zaklel, že ze všech dveří měli odemčené akorát jedny a já samozřejmě musel jít z opačné strany, takže jsem k těm otevřeným došel až naposled, ale hned v zápětí v duchu jsem si zvolal „heuréka“, protože konečně po letech odstranili ten nefunkční eskalátor.. ovšem výtah tam (zatím) nedali.

No, zbývalo pár minut do odjezdu prvního vlaku a tím i startu mé první train trip, i live na Twitteru (i když často spíš dead nebo offline, s následnou hromadnou publikací offline tweetů na nějaké free wifi v jejímž dosahu jsem se pohyboval delší dobu).
Seznam vlaků, kterými jsem cestoval přidám nakonec v tabulce.

V podstatě mi šlo, kromě samotné traintrip, o návštěvu Cieszyna a v Opavě o SC Breda. Úkol byl zdárně splněn, i když až bude repete Ms traintripu, tak si výlet Cieszynem značně protáhnu a do příští návštěvy SC Breda v Opavě se předem pokusím zajistit povolení k fotografování uvnitř, radši jsem neriskoval, že dostanu zprda od ochranky (mobilu, nebo kompaktu si většinou nevšimnou, ale zrcadlovka přehlednou nejde a já fotím logicky tím posledním).

Shrnuto na závěr: příjemný den strávený v Cieszyne, Těšíně, chvíli ve Vendryni a v Opavě a hlavně ve většinou moderních* a vždy více, či méně topících** vlacích společnosti ČD, a.s.

* – Kromě prvního traintripu tady bylo ještě jedno mé poprvé, konkrétně první jízda vlakem RegioNova (modernizované vozy 810 + 010), ale můžu říct, že zážitek byl otřesný – ten krám ze Šumperka dělá kravál, hrozně vrže (teda pokud to nebylo kolejema), že jsem si říkal – Zlatá 810ka.

** – Kupodivu více topily staré dobré zelené vozy řady B, tzn.Béčka, ale 460ka, Regina i Elefant naštěstí taky topili vcelke dobře.. pořád lepší, než tramvaje Ostravského Dopravního podniku.

Přesný soupis jízd si můžete přečíst tady.

Fotky (snad budou koukatelné, na displeji aparátu se zdali ok, ale tam na tom pidi displejíčku se to zdá ok většinou a na velkém monitoru pak.. škoda slov) dodám později jako obvykle na své rajče.

Fotky probrány a nahrány, jejich kvalitu nechť posoudí každý sám –

Nové Svinovské mosty (22.12.2012)Moravskoslezský train trip (22.12.2012)

No, to je asi všechno, jestli si ještě na něco zajímavého vzpomenu, tak to tady doplním.

Názory a cokoliv dalšího, kromě spamu prosím do komentářů.